• principal
  • vina
 
 

UE Canovelles 10-0 Benjamí C

 

Aquesta setmana anàvem a jugar al camp del Canovelles, rival que és prevenia un partit bastant intens i dur a  nivell d’exigència, ja que, era un equip de la zona alta de la taula classificatòria i sabíem que ens exigiren molt.

En el primer quart, el partit va començar una  mica incontrolat per part dels dos conjunts, el nostre equip tant atacava com defenia, es va veure un quart amb transicions molt rapides i tant el nostre equip com el seu estàvem una mica imprecisos. En una acció, el conjunt local va ficar el 1-0, on va inaugurar el marcador. Els nostres jugadors van seguir basculant i fent accions per intentar ficar la igualada, però en un contracop, el Canovelles ficava el 2-0.

Finalitzava el primer quart i començava el segon,  l’equip sortia motivat per intentar remuntar i té algunes ocasions per aproximar-se en el marcador, 3 accions en el segon quart ens penalitzen amb  el 5-0 arribant a la mitja part del partit.

El començar el tercer quart, l’equip surt com sempre, amb garra i amb ganes de jugar bé a futbol. En dos accions  més el Canovelles ampliar al marcador al 7-0.

Finalitza el tercer quart, en el quart quart buscàvem el “golet” de l’honor i  intentar trobar les bones sensacions que havíem trobat en els anteriors partits i que  en aquest no vàrem poder  trobar la tecla adequada. Ens vam obrir massa i el resultat final va ser de 10-0.

En conclusió, aquest partit pot ser uns dels més complicats de la temporada, ja que, l’equip que teníem davant està en molt bona posició en la taula  i era difícil fer-li mal en totes les facetes. Hem de seguir treballant per millorar aquestes petites cosetes, i seguir formant aquests grans jugadors.

A tope Vilanova!!

Marc Fuentes Molina i Eric

 

Arru, Edgar i Marc Fuentes

 


Patrocinadors

Promocions

Col·laboradors

ajuntament

Visites

Avui 17

Ahir 69

Semanal 2411

Mensual 3743

Total 967124

Currently are 52 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions