• principal
  • vina
 
 

Benjamí C

CE MERCANTIL 13-0 BENJAMÍ C

Aquest cap de setmana, ens tocava anar a jugar com a visitant al camp del Mercantil a Sabadell. Equip de la zona alta de la classificació, que sabíem que ens faria treballar molt, sobretot a nivell defensiu.

El partit va començar bastant enèrgic per la part local, nosaltres ens va costar molt entrar en el partit i en el minut 3’ i 5’, l’equip local es va adelantar en el marcador(2-0). Ens enfrontàvem a un equip molt ben estructurat ofensivament i defensivament, a més a més, al ser de segon any, ens costava imposar el nostre joc i aconseguir el domini del partit, encara que vàrem tindre algunes ocasions per reduir distancies en el marcador, abans de finalitzar el primer quart el marcador lluïa el 3-0.

En el segon quart, el nostre equip va seguir insistint per buscar reduir el marcador, però l’equip rival seguia estant molt bé defensivament i amb varies contraatacs el min 18, 20 i 22 , varen sentenciar el 6-0 al marcador, quan arribàvem a la mitja part.

Després del descans, l’equip va sortir  amb molta energia i amb millor lectura del joc , creant algunes ocasions per aconseguir el golet i també amb millor disposició defensiva que en el primer i segon quart. El Mercantil va seguir insistint el seu joc ofensiu cap a la nostra porteria i el min.28', 29', 30' i 32' varen aconseguir ampliar el marcador fins el 10-0.

En l’últim quart, l’equip seguia defenent amb actitud i ganes, amb l’objectiu de marcar el golet i ser més forts defensivament. El partit va finalitzar amb un resultat de 13-0 en el marcador, el Mercantil va ampliar el marcador el min 35’, 39’ i 44’. 

En definitiva, hem de seguir treballant per millorar els petits detalls, mica en mica.

A TOPE  VILANOVA!!!!!!!!!

 

Marc Fuentes i Eric Grima 

GRANOLLERS 2-4 BENJAMÍ C

Aquest cap de setmana,  ens tocava  jugar a fora, contra el Granollers, equip de la nostre lliga(zona baixa de la classificació), hi sabíem que si seguíem treballant bé, teníem opcions a guanyar i reprendre les bones sensacions, a nivell de resultat.

En el primer quart,  no vàrem tardar  molt en obrir el marcador , el minut 1’ , ens vàrem avançar en el marcador en una molt bona acció tècnica del nostre jugador nº10, ficàvem el 0-1. Però la cosa no va quedar així en el primer quart, l’equip  va entrar enxufadissim en el partit i a través de un bon joc combinatiu l’equip va aconseguir marcar el 0-2  en el minut 9’ i al minut 10’  (0-3), els dos mediats per el mateix jugador que va obrir la llauna el minut 1’.

L’equip va arribar molt còmode al descans del primer quart amb un 0-3 a favor, però evidentment sabíem que quedava molta feina per endavant i que el Granollers no ens ho ficaria gens fàcil.

Començava el segon quart, l’equip es mostrava convincent en totes les accions que feia tant en atac com en defensa. Evidentment en el minut 16’, vàrem reafirmar les sensacions, el jugador amb la samarreta nº12 va marcar el seu primer  gol en la categoria benjamí aquesta temporada, a través de una altre bona acció convinativa, ficàvem el 0-4.

Però el partit no va acabar aquí, el Granollers en el tercer quart, va ficar el (1-4) en el marcador, però el Vilanova no és va tirar enrere, va seguir lluitant com sempre, per ampliar el marcador i evidentment vàrem tindre ocasions  per fer-ho, però la pilota no va voler entrar.

En el últim i definitiu quart, l’equip va seguir sent incisiu en totes les facetes del joc , tant en  atac com en defensa. Però el Granollers, en una acció a poc de finalitzar el partit va ficar el 2-4 final en el minut 48’.

Gran partit del equip i primera victòria fora de casa de la temporada. Ara falta acabar de rectificar els petits errors que tenim, però la dinàmica que portem és positiva.

Seguim a tope Vilanova!!

Marc Fuentes i Eric Grima.

 

Arru, Edgar i Marc Fuentes

 

BENJAMÍ C 0-13 CALDES DE MONTBUI

Aquest cap de setmana, rebíem a casa el Caldes de Montbui, equip que  ocupava la 4arta posició en la classificació, hi sabíem que ens faria treballar moltíssim.

En el primer quart, és va notar la disciplina tàctica que tenia el nostre equip contrari, a nosaltres ens costava molt defendre’ns, ja  que, el seu joc era super disciplinat. Amb contraatacs i amb molt bones accions individuals del rival el Caldes va ficar el 0-3 al final del primer  quart. L’equip va tindre algunes ocasions, però el Caldes tenia una bona solvència  defensiva i les va neutralitzar.

En el segon i tercer quart, l’equip va seguir lluitant, com fa cada partit, però el Caldes, equip molt evolucionat  tàcticament, va lluitar per ampliar el marcador fins el 0-10 on finalitzava el tercer quart.

Però l’equip, com sempre, va seguir fins l’últim minut a tope, per buscar el golet, llàstima que no va arribar. 0-13 en el marcador final quan l’àrbitre xiulava el final del partit.

Hem de seguir treballant, per millorar mica en mica, la setmana que ve, ens enfrontem a  un rival importantíssim.

Seguim a tope Vilanova!!

Marc Fuentes Molina i Eric

 

Arru, Edgar i Marc Fuentes

UE Canovelles 10-0 Benjamí C

 

Aquesta setmana anàvem a jugar al camp del Canovelles, rival que és prevenia un partit bastant intens i dur a  nivell d’exigència, ja que, era un equip de la zona alta de la taula classificatòria i sabíem que ens exigiren molt.

En el primer quart, el partit va començar una  mica incontrolat per part dels dos conjunts, el nostre equip tant atacava com defenia, es va veure un quart amb transicions molt rapides i tant el nostre equip com el seu estàvem una mica imprecisos. En una acció, el conjunt local va ficar el 1-0, on va inaugurar el marcador. Els nostres jugadors van seguir basculant i fent accions per intentar ficar la igualada, però en un contracop, el Canovelles ficava el 2-0.

Finalitzava el primer quart i començava el segon,  l’equip sortia motivat per intentar remuntar i té algunes ocasions per aproximar-se en el marcador, 3 accions en el segon quart ens penalitzen amb  el 5-0 arribant a la mitja part del partit.

El començar el tercer quart, l’equip surt com sempre, amb garra i amb ganes de jugar bé a futbol. En dos accions  més el Canovelles ampliar al marcador al 7-0.

Finalitza el tercer quart, en el quart quart buscàvem el “golet” de l’honor i  intentar trobar les bones sensacions que havíem trobat en els anteriors partits i que  en aquest no vàrem poder  trobar la tecla adequada. Ens vam obrir massa i el resultat final va ser de 10-0.

En conclusió, aquest partit pot ser uns dels més complicats de la temporada, ja que, l’equip que teníem davant està en molt bona posició en la taula  i era difícil fer-li mal en totes les facetes. Hem de seguir treballant per millorar aquestes petites cosetes, i seguir formant aquests grans jugadors.

A tope Vilanova!!

Marc Fuentes Molina i Eric

 

Arru, Edgar i Marc Fuentes

 

BENJAMÍ C 5-3 CARDEDEU

Aquesta setmana rebíem a casa, el Cardedeu, equip que ja portava, una victòria a la lliga.

Després dels dos partits anteriors, on l'equip ha confirmat que esta adherint coneixements a curt termini , avui ho ha reafirmat fent molt bon joc, tenint les idees ben clares en tot moment i així s'ha transmès en el resultat final.

En el primer quart l'equip, ja s'havia avançat amb un gol en el minut 9'.  En el segon quart l'equip va seguir competint, però el Cardedeu va ficar l'empat a un en  el minut 17'.

En el tercer quart, l'equip va sortir molt motivat després de la xerrada tècnica del descans,  i en el minut 23' i 27' ens ficàvem amb un 3-1 d'avantatge en el marcador. Però abans de arribar al quart quart, el Cardedeu va poder remuntar en dos accions   instantànies(3-3).

Però l'equip, com sempre i cada cop més, va tirar endavant i amb dos accions, on es va notar que l'equip cada vegada té més intensitat en el joc va ficar el 5-3 definitiu.

Primera victòria de la temporada, ara toca seguir treballant, per seguir creixent com ho esteu fent, amb intensitat , força i sobre tot amb ganes.

 

Felicitats nois!!!

Arru, Edgar i Marc Fuentes


Patrocinadors

Promocions

Col·laboradors

ajuntament

Visites

Avui 19

Semanal 319

Mensual 479

Total 664680

Currently are 52 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Canal RSS