• principal
  • vina
 
 

UNIFICACIÓN C.F. STA.PERPETUA -   1  -  3   PRIMER EQUIP

A un camp molt difícil i que no sens dona gens bé , el VILANOVA va guanyar un partit molt competit am domini total del joc i del tempo del partit.

Va començar el partit am domini del VILANOVA jugant bé a futbol associant-nos al mig del camp per llençar als davanters cara a barraca amb rapidesa lo que va fer que al minut 23 amb una combinació que arriba a XAVI C. i des 35 metres fa un xut que agafa un afecte que supera el porter per alt , un gol molt maco. Seguim dominant el partit però al minut 44 en un corner (que crec no era) i després de un embolic al àrea ens fan 1-1 i així acaba la primera part.

Al començar la segona part el VILANOVA surt molt fort i al minut 52 arriba el gol de KIRIAN que no perdona després de una magnifica jugada per banda Esquerra . El STA. PERPETUA va reaccionà i ens varen fer alguna ocasió de gol que el XAVI G. va resoldre amb eficiència. Van començar els canvis però el VILANOVA seguia dominant tot i que el rival competia a un bon nivell i es un equip ben treballat. El VILANOVA  va tornar agafar la batuta del joc i amb bons llançaments als puntes varen ocasionar unes cuantas jugades per fer el tercer fins que va arribà amb una bona combinació al mig que amb la pilota al espai a darrera l,esquena dels defensors i aquí el OSCAR no va perdona el 1-3 . Van tenir encara mes ocasions de gol molt clares però el resultat ja no es va moure.

 

Partit ben resolt i el dia 7 a las 9 de la nit tenim que anar a STA. EULALIA de RONÇANA a acabar el partit suspès el dia 18. El partit començarà amb 0-1 el rival amb deu jugadors . Aquesta resolució del comitè perjudica greument els interessos del VILANOVA tant esportivament com econòmicament.

   C . F. VILANOVA del VALLÈS     2  -  1  STA. MARIA DE MONTCADA

El partit no va resultar gens fàcil de guanyar, tot i que el VILANOVA va fer una excel·lent  1ª part amb bon joc convinatiu i diferents ocasions de gol com un xut del POL, un contra un amb el porter del KIRIAN una rematada de un corner amb el cap però no van ser gol. El primer va arribar amb una bona jugada al minut 24 que va acabar magistralment el XAVI C.  El segon va ser també una molt bona jugada que gracies a lluità una pilota fins al final va entrar-la el KIRIAN dins la porteria al minut 34  . Entremig dels dos gols el Sta. MARIA va fer el seu gol al minut 28 en un despiste que perdem la pilota i en el contraatac ens varen marcar.

La segona part ja va esser  molt diferent varem perdre el mig del camp i el equip contrari es va presentar davant el nostre porter XAVI G. que va fer molt bones aturades . El equip visitant va jugà mes bé que nosaltres aquet segon temps . Quant no es domina el mig del camp sol pasar , es trenca l,equip i ens obliga a córrer més sense pilota. Tot i axó es va treure el resultat endavant .

També es de señalar que jugàvem davant un molt bon equip que mai va deixar de lluitar .

La setmana vinent tenim un altre partit mol difícil fora  davant el STA. PERPETUA  un camp que no sens dona mai bé .

Aquesta setmana recuperarem alguns lesionats i tocats que ens faran mes forts per consolidà l,equip .

 

Santi

       STA. EULALIA RONÇANA C.E.   0  -  1  VILANOVA del VALLÈS

Partit suspès al minut 56  per l’àrbitre del partit amb el resultat de 0 – 1 , per l,entrada al camp de un jugador de paisà que va amenaçar l’àrbitre plantant-se davant seu i li va dir de tot .

El partit estava vent encarrilat per nosaltres ja que a la primera part varem tenir ocasions per marcar més gols després de que l,OSCAR fes el primer al minut 14 en un clar penalti , també varen expulsar el jugador nº 2 del Sta. EULALIA .

A falta de la resolució del comitè de competició , lo mes segur es que tindrem que jugar el minuts que falten i tornar a Sta. EULALIA lo que es un perjudici per el nostre equip.

El VILANOVA  va dominar el joc en tot moment .

 

Santi

       C.F. VILANOVA del VALLES   6  -  2   SANT CELONI U. E.

 

Partit molt ben jugat pel VILANOVA, dels que fan afició i dóna gust de veure'l per tots els condicionants de bon futbol amb dos equips lluitant aferrissadament per la victòria.
El VILANOVA sigui per les ensopegades dels últims partits, va sortir molt fort al terreny de joc i ja al minut 7 inaugurava el marcador per mediació de l'Òscar, no van passar ni 3 minuts que el JOAN feia el segon gol i al 12 l'Òscar el 3 a 0. El SANT CELONI va continuant presentant batalla al nostre equip amb un bon plantejament.
A la segona part va seguir la mateixa tònica i al minut 57 l'ISMA feia el 4-0 que semblava definitiu però com dic l'EQUIP visitant va plantar cara i al minut 68 obria el seu marcador. El nostre porter va treure un parell de pilotes amb grans aturades fins que el 79 el KIRIAN feia el 5-1, es va tranquil·litzar el joc fins als últims minuts que en el 87 marcava el SANT CELONI el seu segon gol i en el 89 l'Òscar feia el 6-2 definitiu.
Gran partit amb dos molt bons equips, a remarcar les aturades del XAVI, el hat-trik del Òscar i el molt bon joc de tot l'equip i una coseta inusual l'àrbitre MOURAD BELHAJ va fer una feina brutal de "bona" donant mostres de ser un gran àrbitre dialogant amb els jugadors i fent-se respectar sempre (no es veu gaire això) si continua fent feinas així aviat el veurem a molta més categoria.
Aquesta setmana vàrem veure allò que és capaç el nostre equip si se lo creu, si s'associa'n jugant la pilota i to-tom fa el que toca i li manen. I encara tenim dos jugadors de baixa i un expulsat.
Així dona gust veure el VILANOVA. (creieu amb vosaltres)

Santi

          PALAUTORDERA C. F. -   2  -  2  C.F. VILANOVA del VALLES

El partit al camp de Palautordera va començar molt bé pel VILANOVA ja que el minut 1 l,Oscar amb una bona jugada fá el 0-1 , el Vilanova dominaba el partit pero no i va tenir  gens de sort per fer més gols i aixi va acabar la primera part .

A la segona va continuar amb el domini del VILANOVA pero sense ser matadors davant porteria ( cosa que ja va pasar la setmana pasada) amb els nous jugadors que varen surtir va semblar que resoliam la situación pero no va ser fins al minut 70 que en una bona jugada per l’extrem acabá a l,altre costat sent rematada per l, Eleder amb un golás. Va semblar resolt el partit pero l,arbitre ens pita un penal que crec només el veu ell i fan 1-2 al minut 75  i sigui perque l’arbitre ens treu del partit o perque ens dediquem a protestar que al minut 78 en una centrada al área ens fan el 2-2 de cap i sol en el remat.

El VILANOVA o va intentar pero ja no estaban amb el cap fresc per sobreposarnos. Al minut 90 l,arbitre va expulsar un jugador del Vilanova per dues tarjetas.

L’aprenentatje de aquet partit a de ser que ens hem de fer forts mentalment i no deixar-nos dominar per l,adversitat sigui arbitre o contrari qui ens provoqui situacions anómalas que no son de futbol pero que si aprofiten els contraris.

Repetei-xo si anem tots a una, fem el que sabem (que es molt) i creiem al entrenador i amb nosaltres no es para ni d…… , ni l,arbitre ni ningú. Laltre es dominar els nervis els contraris ens treuan de polleguera i les tarjetas ens les enseñan a nosaltres no por ser `ha de ser al revés .

Fem servir el cervell en tot momento i serem invencibles.

 

Santi

Patrocinadors

Col·laboradors

ajuntament

Visites

Avui 1

Semanal 110

Mensual 371

Total 643662

Currently are 45 guests and no members online

Canal RSS